Młodziki MKS Funball Kluczbork z przytupem rozpoczęli ligę!

Podopieczni trenera Piotra Matkowskiego udanie rozpoczęli rozgrywki w opolskiej, terytorialnej lidze Młodzików. W pierwszych trzech spotkaniach zanotowali komplet zwycięstw szczycąc się imponującym bilansem bramkowym 25 goli zdobytych i tylko trzech straconych.

W pierwszej kolejce Młodziki MKS Funball Kluczbork rywalizowali z drużyną LZS Ligota Oleska. Nasz zespół pokonał przeciwników w stosunku 10-1. W drugiej serii gier w pokonanym polu z wynikiem 6-0 nasi gracze zostawili drużynę LMKS Piast Gorzów Śląski. W trzeciej kolejce MKS Funball Kluczbork wygrał z KS Szczedrzyk 9-2.

– Jestem bardzo zadowolony z gry moich zawodników chociaż wiem, że nami jeszcze dużo pracy. Chłopaki rozwijają się piłkarsko bardzo szybko. Zauważalny progres widzę z treningu na trening. Każdy mecz to podsumowanie tego co wypracowujemy sobie na treningach. Moim celem jest nauczyć zawodników szacunku dla kolegów z drużyny jak również dla przeciwnika. Zależy mi także, aby każdą kolejną akcje „budowali” od bramkarza i obrońców poprzez wprowadzenie piłki do zawodników ofensywnych odpowiadających za konstruowanie „zagrożenia” pod bramką przeciwnika. Pracujemy także nad tym, by po stracie piłki grać wysokim pressingiem nie pozwalając przeciwnikowi na rozgrywanie swoich akcji odbierając jak najszybciej piłkę. Taka gra przyniosła efekt w pierwszych trzech spotkaniach, w których długo „budowaliśmy” akcje kończąc niektóre z nich strzelaniem kilku bramek. Chciałem pogratulować chłopakom za to, że podchodzą do treningów i meczów mocno zaangażowani, a do tego świetnie się bawi. Widać, że treningi i mecze w lidze przynoszą im frajdę, a to są chwilę, które będą pamiętać na długo – podsumował trener Piotr Matkowski.

Kadra: Jakub Drespa, Korneliusz Nowak, Mateusz Rodzik, Kamil Suska, Ksawery Chatkiewicz, Wiktor Chudzik, Aleksander Fojtar, Bartosz Gąszczak, Marcel Sieniecki, Adam Oleśniewicz, Bartosz Ogrodowiak, Karol Oparski, Jakub Pająk, Daniel Szega, Wiktor Wenerski, Dawid Wypych, Miłosz Zabawa, Stanisław Michalski, Radosław Stachula, Daniel Zawada.

Dodaj komentarz