Korzyści z treningu na świeżym powietrzu

funball kluczbork niemodlin

To jasne, że przy lepszej pogodzie łatwiej znaleźć motywację do treningu. Co zrobić w sytuacji, gdy za oknem szaro i ponuro? Poznajcie zalety treningu na dworze przy złej pogodzie!

3 sfery – sportowa, psychofizyczna i zdrowotna

Nie będziemy Was przekonywać, że łatwiej wybrać się na trening, gdy za oknem panuje słoneczna pogoda. Jednak, aby osiągnąć wysokim poziom umiejętności piłkarski trzeba trenować regularnie przez cały rok, bez względu na pogodę. Dlatego dziś postanowiliśmy omówić zalety jakie płyną z treningu w chłodniejsze dni. Skupimy się na trzech sferach.

Sfera sportowa

Treningi na zewnętrznych boiskach dają większy wachlarz możliwych do przeprowadzenia ćwiczeń. Hala przez swoje rozmiary i rodzaj podłoża nie daje takich szans. To sprawia, że podczas zajęć mogą pojawić się przestoje, które mogą doprowadzić do zmniejszonego zaangażowania młodych graczy. Warto dodać, że treningi na powietrzu przy chłodniejszej temperaturze wymuszają aktywność ponieważ organizm i mięśnie potrzebują większej ilości ciepła.

Sfera psychofizyczna

Treningi na świeżym powietrzu, na otwartej przestrzeni generują wiele bodźców zewnętrznych, które rozpraszają uwagę. Z tego powodu młodzi adepci muszą wykazać się większym skupieniem podczas zajęć. To pozytywna nauka, która wpływa na wykonanie codziennych czynności. Dodatkowo częste korzystanie ze świeżego powietrza wzmacnia organizm i przystosowuje go do radzenia sobie w różnych warunkach atmosferycznych. Budują silny charakter. Pozwalają przełamywać bariery i niechęć związaną z początkowo nieprzyjemnymi wrażeniami.

Sfera zdrowotna

Często to właśnie ona jest najważniejsza dla rodziców, którzy obawiają się, że ich dzieci rozchorują się podczas treningów, gdy na termometrze znajduje się kilka stopni Celsjusza. Ochrona przed deszczem czy wiatrem wcale nie sprawi, że choroby odejdą natychmiastowo, a dziecko będzie cieszyć się dobrym zdrowiem. To najczęściej popełniany błąd w profilaktyce chorób i zwiększania odporności organizmu. Tego typu działanie ma efekt odwrotny od zamierzonego, ponieważ wtedy organizm dziecka staje się mniej wytrzymały na choroby. Należy hartować organizm, by potrafi samodzielnie radzić sobie z czynnikami chorobotwórczymi.

Jak ubrać dziecko na zajęcia na świeżym powietrzu?

Chłodniejsze dni potrzebują adekwatnego ubioru podczas zajęć treningowych. Warto zaopatrzyć dziecko w dres, czapkę, rękawiczki, zaś w zimniejsze dni lekką kurtkę. We wszystkim liczy się umiar. Nie należy doprowadzić do przeziębienia dziecka, ale w równym stopniu nie wolno pozwolić do przegrzania organizmu. Nasi trenerzy służą odpowiednią wiedzą na temat przygotowania ubioru dziecka do treningu. Prosimy korzystać z ich wiedzy, w chwilach gdy mają Państwo różnego rodzaju rozterki i wątpliwości.

Źródło: akademiareissa.pl/własne

Dodaj komentarz