Cel – Akademia numer 1 na Opolszczyźnie

Za nami wspólna konferencja prasowa władz MKS Funball Kluczbork i MKS Kluczbork, podczas której Karol Bortnik – wiceprezes MKS Funball Kluczbork opowiedział o planach akademii na przyszłość.

Głównym celem akademii jest wychowanie wartościowych ludzi i oczywiście jak najlepszych piłkarzy, którzy w przyszłości trafią do pierwszego zespołu MKS Kluczbork. – Chcemy wzorować się na klubie FC Barcelona, w którego wyjściowym składzie 1-ego zespołu  występuje regularnie minimum 50% wychowanków. Chcemy, aby MKS Kluczbork też mógł pochwalić się takim osiągnięciem. Dojdziemy do tego realizując dwa etapy. Pierwszy z nich to szkolenie dzieci w wieku 3-12 lat, które odbywać się będzie w MKS Funball Kluczbork. Szkolić będziemy na bazie ulepszonego programu Akademii Młodych Orłów przy PZPN uzupełnionego programem kategorii A Premier League. Już złożyliśmy dokumenty służące certyfikacji naszej akademii. Na ten moment ubiegamy się o srebrną odznakę. W przyszłości podejmiemy kroki, by otrzymać złotą. Koordynatorem akademii będzie nadal Marek Jarząb, bardzo doświadczony trener z dużą wiedzą o szkoleniu dzieci. To niezwykle ważny etap szkolenia, ze względu na tzw. złoty wiek. Solidnie przepracowany etap złotego wieku otwiera przed młodymi talentami wielką perspektywę rozwoju w zawodowym futbolu. Zaniedbania na tym etapie sprawiają, że gracze już nigdy nie wejdą na topowy poziom. Nie da się nadrobić w przyszłości zaległości wynikających z tego okresu. Zapraszamy wszystkie dzieci z Kluczborka i okolic. Chcę jednocześnie podkreślić bardzo ważną kwestię. W naszej akademii znajdzie się miejsce dla każdego dziecka. Zarówno tego, które posiada aspiracje do profesjonalnego i zawodowego uprawiania piłki nożnej w przyszłości, ale także tego, które chce aktywnie spędzić czas, bawiąc się z rówieśnikami – powiedział Karol Bortnik, wiceprezes klubu działającego na zasadzie stowarzyszenia przy Starostwie Kluczborskim od 2016 r.

Drugi etap to szkolenie zawodników w wieku młodzieżowym. – Etap ten dotyczy zawodników w wieku od 13 do 19 lat. Koordynatorem szkolenia będzie wieloletni kapitan MKS Kluczbork – Janusz Luberda. W tym okresie będziemy szkolić graczy w rocznych cyklach dla każdej grupy wiekowej na bazie programu szkolenia kategorii A (najwyższego poziomu) Premier League. Decydujemy się na rozwiązania angielskie ze względu na największy postęp jaki dokonał się właśnie na wyspach w szkoleniu dzieci i młodzieży – kończy Karol Bortnik.

MKS Funball Kluczbork od niedawna może korzystać z bardzo dobrej infrastruktury sportowej. Jednej z najlepszych na Opolszczyźnie. Boiska i hale, którymi dysponują trenerzy i drużyny MKS Funball Kluczbork zapewniają świetne warunki rozwojowe dla młodych adeptów piłki nożnej. MKS Funball Kluczbork będzie przeprowadzał cykliczne testy motoryczne oraz specjalistyczne treningi bramkarskie, a także techniczno-taktyczne. Dodatkowo trwają rozmowy z jednym z klubów Ekstraklasy o możliwej współpracy, jednak jest jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach. Planujemy poszerzenie sztabu szkoleniowego, a Ci trenerzy, którzy już u nas są – będą mogli korzystać ze stażów rozwijających ich umiejętności. Zapraszamy do współpracy również trenerów, którzy chcą rozwijać siebie i dzieci z naszego miasta. W projekt będzie zaangażowanych mnóstwo autorytetów ze świata piłki nożnej: m.in. Łukasz Bortnik, szef przygotowania fizycznego Legii Warszawa oraz Gosia Rak ze Strefy Treningu. Partnerem technicznym będzie nadal firma JAKO, z która współpraca układa się doskonale od lat za sprawą Krystiana Golec z Jako Partner Opole. Pod koniec sierpnia zaprezentowane zostaną nowe stroje MKS Funball Kluczbork.

Niebawem akademia przeprowadzi testy i nabór młodych talentów do klubu. Zapraszamy także, na bezpłatne treningi w wakacje. Więcej informacji na ten temat – tutaj.

Podczas konferencji do dyspozycji mediów oprócz Karola Bortnik byli: Waldemar Sosin – prezes MKS Kluczbork, Andrzej Rak, członek zarządu MKS Kluczbork, oraz Marek Jarząb (koordynator MKS Funball Kluczbork) i Marek Gąszczak (menedżer MKS Funball Kluczbork.

Materiał video – TVP Opole – od 1.08 min.

Dodaj komentarz