Polski Trener z Berlina na stażu w Naszej Akademii

Trener Bartek Snieżek w dniach 19-24 lipca b.r. odbył staż w naszej akademii. Dlaczego wybrał właśnie MKS Funball Kluczbork? Jak ocenia staż? Gdzie prowadzi zajęcia na co dzień? Tego dowiecie się z dalszej części artykułu!

– Dlaczego akurat wybrałeś staż w AP MKS Funball Kluczbork?

Decyzja była podyktowana dwoma aspektami. Kluczbork jest moim rodzinnym miastem, jednak życie tak się potoczyło, że obecnie mieszkam w Berlinie, gdzie funkcjonuje polski klub sportowy FC Polonia Berlin, w którego strukturach działam od czterech lat. Piłka nożna od lat dziecięcych zawsze była obecna w moim życiu, poprzez grę w klubach, sędziowanie meczów, aż do decyzji o spróbowaniu swoich sił w roli trenera. Obecnie jestem w trakcie kursu trenerskiego UEFA C. W jego ramach jestem zobowiązany do odbycia stażu. Korzystając z urlopu postanowiłem połączyć odwiedziny rodzinnych str. z możliwością zdobycia cennego doświadczenia trenerskiego, gdzie nie bez znaczenia była osoba Trenera Karola Bortnika – mającego za sobą pracę w klubach polskiej ekstraklasy czy młodzieżowych reprezentacji Polski.

– Jak oceniasz zajęcia?

Przede wszystkim wyróżniłbym:
– pozytywną, młodzieńczą energię płynącą od trenujących,
– bardzo dobre zaplecze umożliwiające prowadzenie zajęć (ilość i stan boisk oraz sprzęt),
– merytorycznie przygotowane treningi.

– Jak oceniasz poziom wyszkolenia zawodników z Naszej Akademii?

Miałem możliwość obserwacji grup: Skrzata, Żaka oraz Orlika. Mowa jest cały czas o piłce dziecięcej z której jak wiadomo jest daleka droga do piłki seniorskiej i docelowo zawodowej. Pomimo tego kilkoro chłopców prezentowało wysokie umiejętności motoryczne jak i piłkarskie na tle rówieśników, z zaciekawieniem będę śledził ich dalsze losy. W mojej skromnej ocenie, kadra trenerska jaką dysponuje Akademia umożliwia systematyczny, mądrzę zaplanowany rozwój dla swoich podopiecznych.

Dodaj komentarz