Orliki C i D towarzysko z MKS Wołczyn

Piłkę nożną kochamy za to, że fantastycznie potrafi oddać emocje i charakter osób, które akurat rozgrywają mecz. Orliki C i D naszej akademii w piątkowe popołudnie spotkały się na boisku z zespołem MKS Wołczyn, by taką sportową grę odbyć. To był bardzo wartościowy mecz mimo, że pogoda nie była tu sprzymierzeńcem…

W Kluczborku jak doskonale wiecie w piątek nie przeszło żadne oberwanie chmury. Nie doświadczyliśmy też gradobicia czy ciężkiej burzy z piorunami. Zobaczyliśmy coś zupełnie innego. Palące słońce dawało się tak mocno we znaki, że szybko poczułem ulgę stojąc mogąc popisy zawodników z obu ekip obserwować z boku boiska. Granie w piłkę, gdy jest tak ciepło wcale nie należy do mega przyjemności. Wysiłek dla młodego organizmu jest duży, chociaż po adeptach Funball nie było tego widać. Zagrali z pełnym zaangażowaniem i choć zdarzały się błędy (co w końcu wpisane jest w czas piłkarskiej nauki) to próżno było szukać rezygnacji. Każdy w kolejnej akcji chciał dać z siebie więcej i więcej. Taka postawa charakteryzuje silne osobowości. Taka postawa jest siłą i stemplem graczy występujących w Akademii Piłkarskiej Funball!

 Jestem szczęśliwy, kiedy patrzę na Naszych chłopaków, widząc ile radości sprawia im gra w piłkę nożną! Za nami bardzo wartościowy mecz, dzięki któremu każdy zyskał kolejne bezcenne doświadczenie – podsumował po meczu trener Karol Bortnik.

Kadra Orlików C i D: Kacper Idasiak, Mateusz Szurmak, Maciej Kaczmarzyk, Radosław Gliwa, Filip Norkowski, Mikołaj Łopatka, Miłosz Paszek, Piotr Kotek, Łukasz Malcher, Kamil Kluczyk, Maksymilian Chmara, Dominik Jachera, Jakub Dominiak, Jan Wyszatycki, Iwan Holovach.
Bramki: Mikołaj Łopatka (cztery), Kacper Idasiak, Miłosz Paszek, Dominik Jachera.
Trener: Karol Bortnik

Mariusz Woźniak

 

 

Dodaj komentarz