2 miejsce Żaków na turnieju w Oleśnie

MKS Funball Kluczbork z grupy Żaki A (rocznik 2011) zajęły drugie miejsce w turnieju o Puchar Prezesa OKS Olesno. Podopieczni Michała Buły zaprezentowali podczas zawodów bardzo dobrą formę docierając aż do finału! Najlepszym graczem turnieju wybrany został zawodnik MKS Funball Kluczbork Jakub Begar.

W turnieju oprócz MKS Funball Kluczbork wystąpiły: OKS Olesno (gospodarz), Striker Mechnice, Młodzik Strzelce Opolskie, Lider Skarbimierz, Młody MKS Kluczbork, Motor Praszka oraz Soccer College Łubniany.

Za naszymi zawodnikami kolejny turniej, w którym wyższość przeciwnika uznali dopiero w spotkaniu finałowym. Nasza drużyna Żaków mimo panującej grypy i sporych braków kadrowych rozegrała fantastyczne zawody w Oleśnie. Jako trener jestem pod ogromnym wrażeniem jak szybkie postępy robią nasi zawodnicy. W każdym meczu byliśmy drużyną dominującą, nie pozwalaliśmy przeciwnikowi rozwinąć skrzydeł, a sami realizowaliśmy założenia taktyczne. Nasza gra naprawdę mogła się podobać, w grupie zdobyliśmy 7 punktów na 9 możliwych, półfinał to zdecydowane zwycięstwo z drużyną ze Skarbimierza. Mecz finałowy to takie piłkarskie szachy, widoczna była nasza delikatna przewaga jednak tak jak to bywa w spotkaniach finałowych – zadecydowała jedna akcja. Widoczny był dzisiaj brak w naszej kadrze typowego napastnika, który w finale z „zimną krwią” mógłby sfinalizować jedną z kilku 100% sytuacji. Wielkie brawa dla Jakuba Begara, który przez organizatorów został uznany MVP całego turnieju. Chciałbym również pochwalić Filipa Mieszkalskiego, który był motorem napędowym i „walecznym sercem” naszej drużyny oraz naszego bramkarza Lamara Stempinia, który zagrał rewelacyjny turniej i został pokonany dopiero w finale. Widać wspaniałą pracę Trenera bramkarzy akademii Rafała Wyrębka – powiedział po turnieju trener Michał Buła.

Skład MKS Funball Kluczbork Żaki A (rocznik 2011):
Wiktor Dziwiński, Igor Krzywiński, Bartek Barzyk, Jakub Adamski, Michał Wojciechowski, Jakub Begar, Filip Mieszkalski, Lamar Stempin, Tadeusz Rybaczek.

 

Dodaj komentarz