Prezentujemy sztab AP Funball!

sztab trenerski funball kluczbork

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że z miesiąca na miesiąc nasza akademia zyskuje coraz więcej zaufania, które przekłada się na powierzenie nam szkolenia i wychowania Waszych dzieci w duchu sportu. Aby sprostać wymaganiom i nieustannie podnosić jakość treningu rozrasta się także nasz sztab szkoleniowy. Dziś chcemy go Wam zaprezentować!

Obecnie dzieci w AP Funball szkoli czterech trenerów: Janusz Luberda, Michał Buła, Dariusz Styrczewski i oczywiście Karol Bortnik.

Trener Janusz Luberda jest w naszej akademii od 2015 roku. Dołączył do sztabu w chwili otwarcia Akademii Piłkarskiej Funball i od tego czasu dba o rozwój naszych zawodników i zawodniczek! Trener Luberda posiada licencję trenerską UEFA B. Jako 18-latek debiutował w drużynie seniorskiej Metalu Kluczbork (ówczesna III liga). Następnie reprezentował barwy LKS Jankowy i MKS-u Kluczbork, którego był wieloletnim kapitanem. Jeszcze jako piłkarz pełnił rolę grającego trenera w drużynie LZS Proślice (liga okręgowa).

Trener Michał Buła kilka tygodni temu ukończył staż trenerski w DFB (Niemiecki Związek Piłki Nożnej), który odbył się w Barsinghausen (program Junior Coach). Trener Michał posiada licencję UEFA B. Wcześniej jako piłkarz występował w MKS Kluczbork, Rolniku Wierzbica Górna, LZS Proślice i Ligota Stobrawa Dolna.

Trener Dariusz Styrczewski ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach. Jest instruktorem piłki nożnej. Trener Dariusz trenował wcześniej grupy młodzieżowe MKS Kluczbork i LZS Bogacica, a także zespół seniorski m.in. LZS Bogacica. W karierze piłkarskiej grał m.in. w KKS Kluczbork, LZS Bogacica, LZS Proślice i MKS Kluczbork.

Trener Karol Bortnik to założyciel AP Funball. Posiada licencję trenerską UEFA B. Prowadzenie akademii łączy z obowiązkami trenera przygotowania fizycznego Reprezentacji Polski U-21. Wcześniej pełnił także funkcję II trenera w Reprezentacji Polski U-20 oraz trenera przygotowania fizycznego w Widzewie Łódź. W 2017 roku trener Karol odbył trzy staże zagraniczne w takich klubach jak: Leeds United A.F.C., MSK Żylina oraz Dynamo Zagrzeb.

Więcej informacji o każdym z trenerów znajdziecie w zakładce sztab. Wystarczy kliknąć tutaj.

Dodaj komentarz